Kazazchstan

Kazachstan

Kazachstan jako członek Unii Eurazjatyckiej wymaga: Certyfikat zgodności Gost-K, Certyfikat Zgodności Unii Celnej, Deklaracja Zgodności Unii Celnej. Są to dokumenty potwierdzające zgodność produktów, usług, wymogów technicznych wymaganych do eksportu.

Certyfikat zgodności Unii Celnej

W celu realizacji „Porozumienia o obrocie produktami podlegającymi obowiązkowej ocenie zgodności na terytorium celnym Unii Celnej” decyzją z dnia 18.07.2012 r. nr 319 uchwalone zostały przepisy określające tryb włączania organów certyfikacyjnych i laboratoriów badawczych do Jednolitego Rejestru Unii.
Certyfikaty/deklaracje sporządzane są na nowym formularzu i wnoszone są do Jednolitego Rejestru Unii Celnej zgodnie z postanowieniem Komisji Unii Celnej.
Dokumenty wydawane w poszczególnych krajach nadal zachowują ważność, jednak obejmują tylko terytorium kraju, w którym wydano certyfikat lub deklarację.

Certyfikat zgodności Gost-K

Certyfikat zgodności Gost-K jest dokumentem potwierdzającym zgodność produktów i usług z wymogami technicznymi, normami bezpieczeństwa i jakości lub innymi dokumentami normatywnymi obowiązującymi na terenie Republiki Kazachstanu.

Celem sporządzenia oferty, prosimy o pobranie wniosku znajdującego się w zakładce "Dokumenty do pobrania" i postępowanie zgodnie z zawartymi instrukcjami.

Pytania prosimy kierować na poniższy adres: icrpolska@icrqa.com

Tel.:(22) 115 70 62

Zapraszamy do współpracy!!!

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się